Лазерна епіляція та вітаміни: які можна, а які — зась

Часто клієнти, які розпочинають курс лазерної епіляції, навіть не замислюються про те, що на результат можуть вплинути незначні, здавалося б, речі. Сьогодні говоримо про те, які вітаміни та препарати можна приймати під час курсу, а з якими краще почекати.

Які групи вітамінів не «дружать» з лазерною епіляцією?

Усі, які спрямовані на покращення росту волосся. Робота лазера — впливати на фолікул і руйнувати його, тоді як певні групи вітамінів та мікроелементів сприяють регенерації та відновленню волосся. 

  1. Вітаміни групи А покращують регенерацію тканин шкіри та волосяних цибулин. Вони містять головний компонент для росту волосся — білок кератин. Відповідно, стимулюють ріст «сплячих» волосяних фолікулів, з якими якраз і бореться лазер; це призводить до необхідності збільшувати кількість процедур. Крім цього, вітамін А підвищує чутливість шкіри, тож сеанси можуть викликати неприємні відчуття. Приймання препаратів із вмістом вітаміну А слід припинити за 3-6 місяців до початку курсу лазерної епіляції.
  2. Вітаміни групи В можуть викликати пігментацію на ділянках, де проводять епіляцію: це пов’язано з тим, що шкіра стає дуже фоточутливою до світла та спалахів лазера зокрема. Крім цього, вітамін В5 (пантотенова кислота) прискорює регенерацію волосся та сприяє його росту. Приймання вітамінів групи В слід припинити за 2 тижні до початку курсу лазерної епіляції.
  3. Вітаміни групи Е стимулюють оновлення клітин і циркуляцію крові. Через приймання цього вітаміну може спостерігатися зменшення випадіння волосся після лазерної епіляції та збільшення «пробудження» волосяних цибулин. І навіть більше: вітамін Е настільки зміцнює волосся, що в деяких випадках лазер просто не діятиме на нього.   
  4. Біотин також не рекомендуємо приймати під час курсу, оскільки він позитивно впливає на підтримку оптимального обміну речовин у волоссі, відповідно воно росте швидше та в більшій кількості.
  5. Інозитол часто використовують для покращення росту волосся на голові, оскільки він запобігає його випаданню, усуває сухість і ламкість й загалом зміцнює волосяні цибулини. Однак від інозитолу волосся росте добре не лише на голові, а й на інших ділянках тіла, що стає на заваді швидкому результату від лазерної епіляції.

З якими ще препаратами слід поводитися обережно під час курсу

  • Антибіотики. Збільшують фоточутливість шкіри, що може призвести до появи опіків. Краще утриматися від їхнього приймання за 2 тижні до та 2 тижні після процедури, а от тоді — можна приймати.
  • Препарати тетрациклінового та пеніцилінового ряду. Теж підвищують ймовірність опіків. До таких препаратів відносять «Тетрациклін», «Доксициклін», «Біоміцин» та інші. 
  • Сульфаніламіди. Вони також сприяють підвищенню фоточутливості, й до них відносять «Стрептоцид», «Сульфазин», «Сульфацил», «Етазол», «Роаккутан», «Акнекутан» та інші.
  • Гормональні препарати. Препарати для врегулювання гормонального фону знижують ефективність процедур лазерної епіляції, тож може знадобитися більше сеансів. Найкраще у цьому випадку — відвідати ендокринолога ще до початку епіляції, аби за потреби пройти курс із приймання гормональних препаратів. Через 2 тижні після його завершення можна починати курс епіляції.
  • Інші препарати. Протягом 5 днів після кожної процедури лазерної епіляції рекомендуємо також утриматися від косметики та препаратів із вмістом спирту, календули, кропиви, біологічно активних добавок для шкіри, волосся та нігтів, а також трав, які підвищують чутливість до світла.

Якщо ви користуєтеся кремами, звертайте увагу на їхній склад: креми з вітамінами А або кислотами краще відкласти до повного проходження курсу, так само як препарати для усунення акне або препарати з вмістом ретинолу (він сприяє росту волосся). 

Ми у «Ренетель» завжди запитуємо клієнтів про приймання будь-яких вітамінів чи препаратів на початковій консультації, адже від цього залежить результат курсу. Іноді клієнт може приймати певні вітаміни й не знати, що вони з-поміж іншого також впливають і на ріст волосся. На консультації ми розповідаємо все про лазерну епіляцію, протипоказання до неї й те, як підготуватися до процедури. Опісля складаємо календар сеансів з урахуванням індивідуальних особливостей організму та фототипу шкіри. 

Обирайте салон, в якому вам буде комфортно та безпечно! Завжди раді вас бачити в «Ренетель».

Для запису або з будь-яких питань телефонуйте: