Що таке лазерна епіляція і як вона впливає на шкіру та волосся

Чимало стереотипних і хибних уявлень про лазерну епіляцію пов’язані з тим, що люди не знають, як саме лазер впливає на шкіру, в який спосіб він взаємодіє з волоссям і наскільки глибоко проникає в тіло. З такою необізнаністю легко покінчити — ми підготували короткі відповіді на ці та суміжні питання, аби ви точно знали, чи безпечна лазерна епіляція.

Що таке лазер

Почнемо з азів. Апарат для лазерної епіляції — це пристрій, який виробляє теплову та світлову енергію, що перетворюється на промінь. Саме це і є лазер, який руйнує волосяний фолікул і у такий спосіб позбавляє людину небажаного волосся. Пристрої відрізняються
один від одного:

  • довжиною променю;
  • потужністю променю;
  • тривалістю імпульсів.

Об’єднує ж їх одне — апарати лазерної епіляції не опромінюють організм людини, оскільки виробляють теплову енергію, а не ультрафіолет, який може спричинити мутації. 

Як лазер впливає на волосся

Лазер руйнує фолікул волосини шляхом нагрівання. Він діє лише на темний пігмент, тому лазерна епіляція світлого волосся або сивини не матиме видимих результатів. Це пов’язано з тим, що в останніх типах волосся немає меланіну, а саме його нагріває лазер. 

З кожним сеансом волосся ставатиме менше, а ще воно буде слабшим і тоншим, але не зникне повністю. Моментального ефекту не буде, оскільки з’являтимуться нові фолікули. 

На жаль, сьогодні не існує технології, яка б видалила волосся раз і назавжди. У всіх людей є «сплячі» фолікули, які час від часу прокидаються, і волосинки з’являються знову. 

Як лазер впливає на шкіру

Лазер — це енергія світла й тепла, яка проникає на кілька міліметрів крізь шкіру. Хороший майстер обов’язково підбере потрібну саме для вашого типу шкіри потужність. Наприклад, для роботи з європейським фототипом рекомендовано застосовувати діодний лазер. Довжина його хвилі — 800-810 нм, а це означає, що світло проникає на 4 мм углиб. Цього достатньо, щоб зруйнувати волосяний фолікул, і замало, щоб вплинути на внутрішні органи людини, кров, судини тощо. Тож в умовній порівняльній табличці «Плюси і мінуси лазерної епіляції» тут сміливо можете ставити «+».

Зрозуміти ж, чи правильно вам провели процедуру, можна після сеансу. Якщо на шкірі є припухлість, почервоніння не проходить, а больові відчуття залишаються, варто обов’язково сказати про це фахівцю. При правильному застосуванні лазер не призводить до появи ускладнень та косметичних дефектів. 

Дізнаватися все про лазерну епіляцію краще у дерматолога і заздалегідь, аби підготуватися до неї. У салоні «Ренетель» працюють фахівці з досвідом роботи та відповідною освітою, тому ви завжди можете звернутися до нас за консультацією, так само як і записатися на сеанс: (098) 720 40 90.